Mājas | Skaistums un higiēna | Tobio soap nuts (ziepju rieksti)
Šobrīd tiešsaitē ir 19 viesi 
Tobio soap nuts (ziepju rieksti) Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Skaistums un higiēna

Indijas un Nepālas iedzīvotājiem ziepju koka (Sapindus mukorossi) augļi ir jau gadu simteņiem pazīstams, pavisam ikdienišķs mazgāšanas līdzeklis. Ik gadus martā un aprīlī 15 metrus augstais koks rotājas baltos ziedos, bet līdz oktobrim tajā nobriest zeltainu, lipīgu riekstu raža. Riekstus izžāvējot, tie kļūst brūngansārti un to lipīgums mazinās.

Tad riekstus pāršķeļ. Tumšie kodoli gan nav izmantojami nedz ēšanai, nedz mazgāšanai. Taču vērtīgās čaumalas tiek rūpīgi iesietas auduma maisiņos. Lūk, ziepes gatavas!

Kā darbojas ziepju rieksti.

 

Aktīvā un reizē arī lipīgā viela ziepju rieksta čaumalās ir saponīni , kuru saturs čaumalās ir 13 – 15 %. Riekstkoks šīs vielas izstrādā, lai sevi pasargātu no kaitēkļiem, sēnītēm un baktērijām. Līdzko čaumalas nonāk saskarē ar ūdeni, saponīni izveido maigas, dabiskas sārmainas vielas, kurām piemīt izcils mazgājošs spēks.

Gadsimtiem ilgi indiešu sievietes ziepju rieksta čaumalas izmantojušas savu skaisto matu mazgāšanai. Sajaucot ar dažādiem augiem, no čaumalām gatavotas ājurvēdiskas ziepes. Ziepju riekstus vietējie iedzīvotāji lieto, lai mazgātu traukus un veļu, kā arī savus „transportlīdzekļu” – ziloņu – jutīgo ādu. Juvelieri ziepju rieksta čaumalu pulveri izmanto, lai zelta un sudraba izstrādājumus nopulētu līdz pilnīgam spīdumam. Indieši liek lietā arī saponīnu insekticīdās īpašības – kukaiņu un kaitēkļu atbaidīšanai. ziepju riekstu priekšrocības Ziepju rieksti ir augļi. Atšķirībā no ķīmiskajiem mazgāšanas līdzekļiem, tie nesatur nekādus šķīdinātājus, balinātājus, smaržvielas, konservantus vai citas kaitīgas, kairinošas, mākslīgi radītas ķīmiskas vielas. Tādēļ šīs mazgājošās čaumalas nekairina ādu, un arī dabai ir tik draudzīgas, cik vien tas vispār iespējams. - 100 % augu valsts līdzeklis – mazgā tīri un pamatīgi, vienlaikus – maigi un saudzīgi. Ideāls alergēniskiem cilvēkiem.

Videi draudzīgs – nekādu ķimikāliju, nekāda piesārņojuma, viegli atjaunojami resursi!- Naudas ziņā līdz pat 50 % izdevīgāks kā parastie mazgāšanas līdzekļi!

Riekstu ziepes