Mājas | Veselībai
Šobrīd tiešsaitē ir 22 viesi 
Dažas tautas medicīnas receptes Drukāt E-pasts:
Uzturs - Veselībai

Receptes, kuras apzīmētas ar * nav paredzētas bērniem ar govs piena un laktozes nepanesamību, bet receptes, kuras apzīmētas ar 0 nav paredzētas bērniem, kuri nepanes glutēnu.

Liepziedu uzlējums (* o)
Liepziedu sauju aplej ar verdošu ūdeni un trauku liek vāroša ūdens peldē. Turēt 10 minūtes, tad nokāst.

Dod bērnam dzert paaugstinātas temperatūras gadījumā.

Lasīt tālāk...
 
Par zāļu tējām Drukāt E-pasts:
Uzturs - Veselībai
Tuvojas Līgo svētki, un Tu noteikti dosies sagaidīt vasaras saulgriežus tuvāk dabai. Jau kopš seniem laikiem šajā naktī vāktajām zālītēm tiek piedēvētas īpaši dziedinošas spējas. Iebridīsim pļavā saplūkt dažādas zālītes, lai garajos un drēgnajos ziemas vakaros varētu atcerēties silto vasaru, malkojot karsti kūpošu, pašas rokām lasītu tēju. Šeit vari vairāk lasīt par zāļu tējām un to dziedinošajām īpašībām.
Lasīt tālāk...
 
Bērzu sulas - dabīgs produkts! Drukāt E-pasts:
Uzturs - Veselībai

 

  • Svarīgi dzert tūlīt pēc tecināšanas

Bērzu un kļavu sulas vērtību novērtējuši jau mūsu senči. Ne velti, jo jau izsenis tās nodēvētas par nozīmīgu organisma attīrītāju no dažādiem sārņiem. Visvērtīgākās sulas ir uzreiz pēc iztecināšanas, jo tikai pirmajās pāris stundās tās satur bioloģiski aktīvu jeb dzīvo ūdeni. Šāds tas vieglāk iesaistās vielmaiņas procesos un darbojas daudz efektīvāk nekā parasts ūdens.

Bērza sula ir mazāk koncentrēta nekā kļavu sula, tāpēc arī mazāk salda. Bērzu sula satur vien 0,5 līdz 2 procentus cukura. Vēl šo sulu - gan kļavu, gan bērzu - sastāvā ir kālijs un virkne citu  mikroelementu, arī vitamīnu. Tomēr to daudzums ir visai neliels, kas efektu var dot tikai izdzerot lielus daudzumus sulu.

Lasīt tālāk...
 
Ūdens Drukāt E-pasts:
Uzturs - Veselībai

Ūdens {jcomments on}

Ūdens, kuru dzeram, ar kuru gatavojam maltīti, kurā peldamies vai mazgājam veļu un traukus, var saturēt arsēnu, svinu, varu un citus smagos metālus. Tas var saturēt arī mēslojuma, azbesta, cianīda, herbicīdu un pesticīdu paliekas, kuras izskalotas gruntsūdeņos no augsnes vai ir iekļuvušas caur santehnikas cauruļu šuvēm. Vairāki simti tūkstoši apakšzemes uzglabāšanas tvertņu ASV tiek uzskatītas par krāsas, šķīdinātāji, toksisku ķīmisko vielu un naftas produktu nopludinātājiem. Kanalizācijas virsmas nolietojas un lietus ūdens, no ar eļļu nolietiem vai sāli nobārstītiem lielceļiem, ir papildus avots ūdens piesārņojumam. Bioloģiskie patogēni ir vēl viens piesārņojuma avots: ūdens var saturēt vīrusus, baktērijas un parazītus.

Varam būt pateicīgi, ka mūsu apsēstība ar hlorēšanu ir novērsusi holeru un vēdertīfu. Lai gan mums nav aktuāla trešo pasaules valstu problēma, pilsētas visā ASV atzīst, ka pašvaldību ūdens piegāde nav tik tīra un droša, kā agrāk uzskatīja. Dabas resursu aizsardzības Padome ziņo par aptuveni 900000 slimībām, un 100 nāves gadījumu gadā, kuru cēlonis ir piesārņots ūdens, kamēr Slimību kontroles Centrs ziņo 900 nāves gadījumi no ūdens izraisītām slimībām katru gadu. Labāk pārdotais veselības autors Ann Louise Gittleman “Kā saglabāt jaunību un veselību toksiskajā pasaulē” (How To Stay Young and Healthy in a Toxic World) grāmatā publicē ziņas no “USA Today” un “New York Times” 1995 gada. Tur rakstīts, ka viena no piecām pašvaldību ūdens krātuvēm piesārņota ar ekskrementiem, starojumu vai parazītiem.

Lasīt tālāk...