Mājas | Pārtikas piedevas
Šobrīd tiešsaitē ir 21 viesi 
Krievija vienojas aizliegt reklamēt "junk food" bērniem. Drukāt E-pasts:
Uzturs - Pārtikas piedevas

Veselīgs ēdiens - jā!Vienojoties ar starptaustiskajām korporācijām, no 2010 gada janvāra Krievija aizliedz "junk food" (burgeri, čipsi, frī kartupeļi, gāzēti, cukuru saturoši dzērieni utt.) reklāmas, kuru mērķauditorija ir bērni vēl nesasnieguši 12 gadu vecumu. Korporācijas, kuras parakstījušas vienošanos ir Coca-Cola, Kellogg's, Kraft Foods, Bolshevik, Mars, PepsiCo, Unilever, un Nestlé Inmarko, ziņo avīze "Pravda".
Vienošanās iekļauj produktus, kurus Veselības Ministrija un patērētāju biedrības atzinušas par nepiemērotiem lietošanai bērnu uzturā. Līdzīgi ir rīkojušās arī dažas  ES valstis, Brazīlija un Dienvidāfrika.
Aizliegums attiecas uz TV, avīzēm, radio un arī reklāmas materiāliem, kuri tiek izplatīti ārpus skolas.

 
Uzmanību - pārtika!? Drukāt E-pasts:
Uzturs - Pārtikas piedevas
Jautājums: kādēļ mēs sevi tā nemīlam? kādēļ, nopērkot jaunu auto, mēs viņu kopjam, lejam labāko degvielu, ar pareizo oktānskaitli, nevis kādu "kreiso" brūvējumu? Bet sevī stumjam visu, ko kāds nosaucis par pārtiku? Vai tādēļ, ka auto māksā kaudzi naudas, savukārt ķermenis dabūts "par brīvu"? Bet slimot taču ir dārgi!!
Zini, ko ēd! Esi izglītots - ietaupi naudu ārstiem un kosmetologiem! Wink
 
Lasīt tālāk...
 
Zinātnieki noskaidrojuši mehānismus, pēc kādiem darbojas pārtikas garšas pastiprinātāji Drukāt E-pasts:
Uzturs - Pārtikas piedevas

{jcomments on}Amerikāņu zinātnieki atklājuši principus, pēc kādiem darbojas pārtikas piedevas, kuru dēļ  bērni tā mīl, piemēram, čipsus. Secināts, ka “piektās garšas” jeb umami pastiprinātāji paildzina brīdi, kura laikā atbilstošo receptoru molekulārie “žokļi” paliek sakļauti. Atklājums var novest pie salduma vai smaržu pastiprinātāju radīšanas, jo daudzi no šīs sajūtas uztverošajiem receptoriem ir apveltīti ar līdzīgu struktūru.

Ja jums pie rokas ir kartupeļu čipsu paciņa - īpaši tādu, kurus bērni uzskata par “pašiem garšīgākajiem”, tad uz paciņas katrā ziņā rakstīts, ka produkta sastāvā ietilpst pārtikas piedeva  E631. Bet ja sastāvā ir E631, tad varat nešaubīties, ka sarakstā atradīsies arī E621. Zinošāki cilvēki  pavēstīs, ka šādi tiek apzīmēts inozināts (E631) un nātrija glutamāts (E621), tomēr diez vai varēs izskaidrot, kāpēc inozināts piedevu sarakstā vienmēr atrodams tikai pārī ar glutamātu.

Cēlonis patiesībā ir vienkāršs - no E631 bez E621 nav nekādas jēgas. Inozināts nav apveltīts ar  garšu un pie tam vēl ir relatīvi dārgs. Savukārt kopā ar glutamātu inozināts dara brīnumus: pievienojot tikai nedaudz E631, un E621 čipsos var likt 10 un pat 15 reizēs mazāk par parasto devu. Ar tādu pašu efektu ir apveltīti arī citi savienojumi – nātrija, kālija un kalcija guanilāti, kuriem visiem tāpat ir savi Eiropas kodi - E627, E628 un E629. Visas šīs vielas tiek dēvētas par garšas pastiprinātājiem, un pastiprina tās tikai un vienīgi E621 jeb nātrija glutamāta garšu.

Lasīt tālāk...
 
PVD aicina nepirkt SIA «Latvijā audzēto dārzeņu loģistika» izplatītos burkānus Drukāt E-pasts:
Uzturs - Pārtikas piedevas

{jcomments on}Pārtikas un veterinārais dienests aicina patērētājus šobrīd veikalos neizvēlēties SIA «Latvijā audzēto dārzeņu loģistika» izplatītos Latvijas izcelsmes burkānus, kas mazgāti un iepakoti SIA «Ķeizarsils», jo tajos atrasta neatļauta pesticīdu atliekviela procimidons, informē PVD.

Saite uz avotu

 
Pārtikas piedevu (E numuru) saraksts Jūsu telefonā! Drukāt E-pasts:
Uzturs - Pārtikas piedevas

 

Ecodes 4Mobiles

Parocīgs informācijas avots par pārtikas piedevām!

Šī programma atšifrē E numurus un piedevu nosaukums (angļu valodā), kuri tiek aprakstīti uz pārtikas produktu etiķetēm un dod pamatinformāciju par tiem. Sniedz informāciju par iespējamām negatīvām sekām cilveka organismam.  Informē par GMO bāzētām piedevām. ŠEIT redzams pārtikas piedevu (E numuru) saraksts Internetā (latviešu valodā).
Lasīt tālāk...