Mājas | ĢMO
Šobrīd tiešsaitē ir 21 viesi 
Vienojas par sadarbību iniciatīvas „Brīvs no ĢMO” attīstīšanā Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO

18.janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tika parakstīts sadarbības memorands par turpmāku „Brīvs no ĢMO” attīstīšanu un popularizēšanu.

Sadarbības memorandam pievienojusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un biedrība Zemes Draugi.

Iniciatīva „Brīvs no ĢMO” un tās piederības zīme tika aizsākta 2010. gadā, ņemot vērā Latvijas sabiedrības lielākās daļas noraidījumu ģenētiski modificēto (ĢM) kultūraugu audzēšanai un izmantošanai pārtikā. Tās mērķis ir atvieglot patērētāju izvēli, nodrošināt papildu atpazīstamību tiem uzņēmējiem, kuri neizmanto ĢMO, kā arī veicināt diskusijas par stingrāku ĢMO apriti regulējošu likumdošanas normu izveidi. Šādas iniciatīvas jau darbojas virknē Eiropas un pasaules valstu, un ir iekarojušas popularitāti patērētāju vidū.

Par „Brīvs no ĢMO” dalībnieku var kļūt ikviens uzņēmējs, kas gatavs saviem klientiem garantēt esošās likumdošanas ietvaros marķēto ĢMO produktu neizmantošanu (tirdzniecības vietas, ēdināšanas uzņēmumi). Tāpat arī kustība ir atvērta institūcijām, kurās netiek lietoti un iepirkumos izvēlēti ĢM marķēti produkti (organizācijas, skolas, uzņēmumi, institūcijas). Pašreiz dalībnieku skaits jau pārsniedz 40 un starp tiem ir gan ražotāji, gan sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, gan publiskās institūcijas.

Lasīt tālāk...
 
Konference: Ģenētiski modificēti augi un pārtika – Eiropas nākotne vai posts? Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO

IELŪGUMS uz starptautisko konferenci

Ģenētiski modificēti augi un pārtika – Eiropas nākotne vai posts?


Cien. kundze/ God. kungs!
Aicinām Jūs uz starptautisko konferenci “Ģenētiski modificēti augi un pārtika – Eiropas nākotne vai posts?” Konferenci rīko biedrība “Zemes draugi” sadarbībā ar Vides ministriju, Francijas un Austrijas vēstniecībām un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Tās mērķis ir sniegt vispusīgus argumentus par riskiem cilvēka veselībai un apkārtējai videi, kas saistīti ar ģenētiski modificētu augu audzēšanu un izmantošanu pārtikā, un veicināt diskusiju par nepieciešamību veidot Latvijas lauksaimniecības nākotni brīvu no ģenētiski modificētiem organismiem. Ieskatu jaunākajos zinātniskos atklājumos par ģenētiski modificētu augu ietekmi uz cilvēku veselību sniegs Francijas Neatkarīgā ģenētiskās inženierijas informācijas un pētniecības centra zinātniskās padomes prezidents, Cien. Universitātes molekulārās bioloģijas profesors Gilles-Eric Seralini. Latvijas un Eiropas Komisijas nostāju ĢMO jautājumos ieskicēs pārstāvji no Eiropas Komisijas Veselības un patērētāju aizsardzības ģenerāldirektorāta un Latvijas Vides ministrijas. Pārstāvji no Austrijas Veselības un Zemkopības ministrijām sniegs pamatojumu, kāpēc Austrija ir izvēlējusies stingru pozīciju pret ģenētiski modificētu augu audzēšanu tās teritorijā. Par brīvs no ĢMO iniciatīvām Latvijā un Lielbritānijā stāstīs biedrības “Zemesdraugi” pārstāvis un viens no “Brīvs no ĢMO” kustība Velsā dibinātājiem Gerald Miles. Konferencē aicināti piedalīties pārstāvji no valsts un pašvaldību institūcijām, vides, lauksaimniecības un patērētāju tiesību organizācijām, kā arī visi citi interesenti. Konferencē tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Plašāka informācija un reģistrācija pieejama biedrības “Zemes draugi” mājas lapā www.zemesdraugi.lv.

Papildus informācija: Lāsma Ozola, biedrība “Zemes draugi”, e-pasts
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tālr. nr. 29664981.

Pielikumā: konferences programma.
Uz tikšanos konferencē!

Konferencē tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu.

Konferences programma pdf formātā latviešu valodā: šeit

Konferences programma pdf formātā angļu valodā: šeit

 

Dalībai konferencē var reģistrēties šeit.

 

 
Vēstule LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam un LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO

LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam

LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam

Godājamais ministra kungs!

Eiropas Savienībā drīzumā pieņems izšķiroši svarīgus lēmumus par ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu, kas nākotnē būtiski ietekmēs mūsu veselību, pārtiku un vidi. Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barozo un veselības un patērētāju tiesību aizsardzības komisārs Džons Dalli nesen apstiprināja divpadsmit gadu laikā pirmo ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas atļauju Eiropas Savienībā. Viņu lēmums rada nepieņemamu risku videi un cilvēku veselībai. Es Jūs lūdzu aizsargāt pārtikas produktus, lai tajos nenonāktu ģenētiski modificēti augi.

Eiropas Komisija ir izvēlējusies ignorēt gan drošības apsvērumus, gan Eiropas un Latvijas pilsoņu gribu. Pēdējie notikumi liecina, ka Eiropas Komisijai biotehnoloģijas nozares peļņa šķiet svarīgāka par pienākumu aizsargāt Eiropas pilsoņus.

Pašreizējā  ģenētiski modificētu augu un pārtikas vērtēšanas sistēma nedarbojas tā, kā tam būtu jānotiek. 2008. gada decembrī visas ES dalībvalstis vienbalsīgi secināja, ka Eiropas Komisija pienācīgi neievieš ES direktīvas par ģenētiski modificētiem kultūraugiem un ka ir jāuzlabo ģenētiski modificētu organismu riska novērtēšana. Eiropas Komisija nedrīkst izsniegt ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas atļaujas, līdz nav izpildītas šīs būtiskās juridiskās prasības.

Nav pienācīgi izvērtēts risks, ko ģenētiski modificēti augi rada cilvēku un dzīvnieku veselībai un videi. Tiek ignorēta ģenētiski modificētu augu audzēšanas negatīvā ekonomiskā un sociālā ietekme uz sabiedrību.

Es vēlos nākotni bez ģenētiski modificētiem organismiem un ar daudzveidīgu lauksaimniecību, kas garantētu veselīgas pārtikas pieejamību visiem. Lūdzu Jūs nodrošināt, lai visi cilvēki, tostarp lauksaimnieki, un vide būtu pilnībā pasargāti no ģenētiski modificētiem augiem un lai Eiropas Komisija respektētu mūsu tiesības uz pārtiku, kurā nav ģenētiski modificētu sastāvdaļu, un uz konvencionālo, integrēto un bioloģisko lauksaimniecību.

Aicinu pieņemt visu ģenētiski modificētu augu un pārtikas produktu atļauju izsniegšanas moratoriju un tāpēc lūdzu Jūs Latvijas vārdā balsot pret jebkādu turpmāku atļauju izsniegšanu, ko ierosinājusi Eiropas Komisija.

Saite: http://www.gmo-free-regions.org/stop-the-crop-action/lv.html

 
Vai aizliegums audzēt ĢMO tiks noteikts visā Latvijas teritorijā? Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO

No 109 Latvijas novadiem 84 ir noteikts aizliegums audzēt ģenētiski modificētos kultūraugus, kas sastāda 77% no visas Latvijas teritorijas. Deviņos novados turpinās sabiedriskā apspriešana. Precīzu un ērti uztveramu informāciju skatiet kartē.

Lai arī milzīgas starptautiskas kompānijas cenšas apgalvot pretējo, šobrīd pasaulē nav veikti tādi pētījumi, kuros tiktu pierādīts ĢMO nekaitīgums ilgtermiņā - nedz uz cilvēku, dzīvnieku veselību, nedz uz vidi, tamdēļ Latvijas iedzīvotāju jau šobrīd sasniegtais rezultāts ir uzskatāms par panākumu.

Lasīt tālāk...
 
Gandrīz 1 000 000 pret ĢMO! Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO

"1,065,775 have signed the petition! The more people keep signing the more strength our call will have -- let's reach our new target of 1,500,000

Update 29 Sept: We reached the goal of one million signatures today! Thanks to all that have participated in this extraordinary people's petition! Now it will be delivered to the European Commission and our call for a moratorium will be lodged. More information about the delivery will be posted soon."

 

EK pirmo reizi 12 gadu laikā atļāvusi audzēt ĢMO augus Eiropā, ignorējot publisko viedokli un liekot ĢMO lobiju intereses augstāk par 60% ES iedzīvotāju viedokli, kuri uzskata, ka mums nepieciešams iegūt vairāk informācijas, pirms sākam audzēt ĢMO augus, kuri negatīvi iespaido mūsu veselību un vidi!
Laiks parakstīt petīciju par neatkarīgu pētījumu uzsākšanu un moratoriju uz ĢMO augu attīstību. Ar 1 000 000 pilsoņu parakstiem mēs varam izveidot oficiālu pieprasījumu Eiropas Komisijai.

Varbūt pietiek sēdēt malā?

Ja ne paši, lūdzu, informējiet par šo iespēju draugus, radus un paziņas!
Parakstieties zemāk, savācam miljonu!

Svarīgi! Lai balss tiktu ieskaitīta, ierakstiet savu īsto vārdu, uzvārdu un adresi! Ja iepriekš esat parakstījuši savādāk, lūdzu nobalsot vēlreiz!

http://www.avaaz.org/en/eu_gmo/98.php?CLICK_TF_TRACK

Paldies!

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 Nākamā > Beigas >>

Lapa 1 no 4