Mājas | Vēja enerģija

Alternatīvā enerģija

Šobrīd tiešsaitē ir 34 viesi 
Vēja enerģijas kapacitāte Itālijā 4850 MW Drukāt E-pasts:
Alternatīvā enerģija - Vēja enerģija

Vēja ģeneratoriPagājušo gadu Itālijā fiksēts liela izaugsme vēja enerģijas ražošanā. Ar kopējo kapacitāti 4850 MW ietverot 1114 MW uzstādītu pagājušajos 12 mēnešos (+30%), 2009 gads ir bijis rekordists vēja enerģijas ražošanas jomā Peninsulā (Peninsula).
Šī izaugsme, atsaucoties uz Econostrum.info, ir "enerģijas ražošanas ietilpība 6.7 TWh (teravatstundas), ekvivalenta 2.1% no valsts elektrības patēriņa" stāsta Itālijas Nacionālā Vēja enerģijas Aģentūra.

Šie rādītāji veido Itāliju kā trešo lielāko vēja energījas ražotāju Eiropā un sesto lielāko pasaulē.

Kopā šie 4850 MW var apmierināt gandrīz 7 miljonus Itālijas mājsaimniecību prasību pēc eneģijas un ļauj izvairīties no 4.7 milionu tonnu CO2 izmešanas atmosfērā.

 
Dānijā atklāts pasaulē lielākais piekrastes vēja ģeneratoru parks Drukāt E-pasts:
Alternatīvā enerģija - Vēja enerģija

Ziemeļjūrā netālu no Dānijas rietumu krasta ceturtdien tika atklāts pasaulē lielākais piekrastes vēja ģeneratoru parks, paziņoja projekta pārvaldītājs - Dānijas uzņēmums "Dong Energy".

Vēja ģeneratoru parkā izvietota 91 turbīna, un tā platība veido aptuveni 35 kvadrātkilometrus, saražojot pietiekami elektroenerģijas, lai apgādātu 200 000 mājokļu gadā.

Lasīt tālāk...
 
Vējš nesūtīs Jums rēķinu par elektrību Drukāt E-pasts:
Alternatīvā enerģija - Vēja enerģija

Pēc diezgan ilgas meklēšanas internetā sameklēju Vācijā bāzētu interneta veikalu, kurš cenu un piedāvājuma zinā man šķita pats demokrātiskātais. Šeit ir tieša saite uz to: http://www.prevent-germany.com/windkraftanlagen/index.html

Es, kā jau vidusmēra Latvijas iedzīvotājs ar iedzimtu neuzticību visiem interneta veikaliem, kādu laiku šaubījos par šī veikala funkcionalitāti. Tomēr tiekme pēc neatkarības, kā arī  kārdinājums iegūt savā  īpašumā  šo lietu, ko sauc par vēja ģeneratoru, bija lielāks, un  es nolēmu riskēt zinātnes un tehnikas vārdā. Izvēlējos šo modeli: PWG 600 + 12/24V lādētāju-kontrolieri (nāk līdzi komplektā) par 650 eur. (Skatos- pacēluši cenas. Tagad tas maksā 690 eur.)

No vācu apraksta izrietēja, ka tas man saražos  max 750 W pie 14 m/s. Minimālais griešanās uzsākšanas vējš ir 3 m/s. Ieliku to grozā ( In den Warenkorb). Papētot pieejamo informāciju, secināju, ka vēl ir vajadzīgas divas lietas: 1)Parasti auto akumulatori (2gab.) un 2) satrāvas pārveidotājs (no 24V līdzstrāvas uz 230V maiņstrāvu). Iepērkoties nesajaukt ar 12v. Turpat bija arī nopērkami želejas akumulatori 100Ah par ļoti labu cenu, taču nevēlējos eksperimentēt ar pārlieku lielu naudas summu, tāpēc vēl grozā tik ieliku strāvas pārveidotāju (Spannungswandler) par 168eur, ar max izejas jaudu 2KW . "Aizbraucu" ar grozu pie kases (zur kasse) un aizpildīju nepieciešamo formulāru. Izrādījās, ka reģistrētiem uzņēmumiem (arī Latvijas) preces pienākas par 19% lētākas, jo tiek piegādātas bez vācu PVN nodokļa. Tā kā es nebiju firma, tad man tas "nespīdēja".

Lasīt tālāk...