Mājas | Skaistums un higiēna
Šobrīd tiešsaitē ir 17 viesi 
Aukstie ziemas vēji manos matos vai - kas ir nepieciešams matiem gatavojoties ziemai? Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Skaistums un higiēna

Tuvojoties ziemai, īpašas rūpes prasa arī mūsu mati. Drēgnais laiks un aukstums nelabvēlīgi ietekmē matus.

Lai mati būtu veselīgi, kupli un biezi, ar uzturu jāuzņem pietiekami daudz olbaltumvielas, ja tas netiek darīts, tad mati kļūst trausli, smalki un nespodri. Turklāt uzmanība jāpievērš ne tikai ar olbaltumvielām bagātu produktu uzņemšanai, bet arī tam, kā nodrošināt uzņemto olbaltumvielu uzsūkšanos organismā. Tādēļ uzturam ir jābūt sabalansētam un pilnvērtīgam ar pietiekamu lielu augļu un dārzeņu saturu, jo tas ļaus pilnvērtīgāk darboties gremošanas traktā esošajiem enzīmiem, kas sašķeļ uzturvielas, lai tās varētu uzsūkties organismā.

Kopš seniem laikiem zināmi vairāki tautas līdzekļi matu kopšanai un stiprināšanai. Tautas medicīna iesaka sīpolus, ķiplokus, nātres, dadžu saknes, māllēpju lapas, bērzu lapas, priežu skujas un pumpurus, krešu lapas, kalmju sakneņus, pelašķus. Dabas veltes sniedz mūsu matiem nepieciešamo aizsardzību un barības vielas. Ja mati ir bojāti un nespodri, tad īpaša uzmanība jāpievērš tam, lai šampūns būtu maigs, nebūtu pārsātināts ar ķīmiju, smaržvielām un krāsvielām.

Lasīt tālāk...
 
LadyCup piltuve – Īpašs līdzeklis parastām dienām! Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Skaistums un higiēna

Katrai no mums neskaitāmas reizes dienā nākas dzirdēt par ĪPAŠAJĀM dienām, ĪPAŠO svaiguma sajūtu, un to, cik mēs pašas ar savām ĪPAŠAJĀM mēneša dienām esam īpašas. Bet vienīgais, ko mēs patiesībā vēlētos, ir līdzeklis, kas padarītu šīs dienas parastas. Jā, pilnīgi parastas – bez īpašas atvaļinājuma plānošanas un sporta nodarbju atlikšanas, īpaša ekipējuma tualetes apmeklējumiem un sevišķi nemanāmas krēsla skenēšanas pieceļoties, īpašas jakas ap vidukli, kas aptīta ap īpaši tumšām biksēm, sevišķas vēlmes pēc miskastes drauga tualetē, īpaši gara veikalu darba laika un priekšnieka nesatikšanas, stāvot pie kases ar pakešu grozu.

Lasīt tālāk...
 
Tobio soap nuts (ziepju rieksti) Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Skaistums un higiēna

Indijas un Nepālas iedzīvotājiem ziepju koka (Sapindus mukorossi) augļi ir jau gadu simteņiem pazīstams, pavisam ikdienišķs mazgāšanas līdzeklis. Ik gadus martā un aprīlī 15 metrus augstais koks rotājas baltos ziedos, bet līdz oktobrim tajā nobriest zeltainu, lipīgu riekstu raža. Riekstus izžāvējot, tie kļūst brūngansārti un to lipīgums mazinās.

Tad riekstus pāršķeļ. Tumšie kodoli gan nav izmantojami nedz ēšanai, nedz mazgāšanai. Taču vērtīgās čaumalas tiek rūpīgi iesietas auduma maisiņos. Lūk, ziepes gatavas!

Kā darbojas ziepju rieksti.

Lasīt tālāk...