Mājas | Marķējumi
Šobrīd tiešsaitē ir 36 viesi 
Jauns ES dabīgās produkcijas logo Drukāt E-pasts:
Ekoprodukti - Marķējumi

ES dabīgas produkcijas logoEiropas komisija oficiāli paziņojusi ES dabīgas produkcijas logo, kurš no 1 jūlija būs obligāts visiem dabīgiem produktiem, ražotiem ES dalībvalstīs un atbilstošiem nepieciešamajiem standartiem.

ES organiskās lauksaimniecības noteikumi tiks laboti saistībā ar jauno logo. Līdzās ES logo būs atļauts izmantot arī citus privātos, reģionālos un nacionālos logo. ES nebūs obligāts importētajiem produktiem.

 
ES logotipa sacensības: nobalso tiešaistē! Drukāt E-pasts:
Ekoprodukti - Marķējumi

ES bio logoBalso un izvēlies sev tīkamāko logo, kurš būs redzams uz visiem sertificētiem dabīgiem produktiem Eiropas Savienībā. Balsot var līdz 31 Janvārim, izvēloties vienu no trim logo.

Vairāk kā 3400 studentu no 27 ES dalībvalstīm ņēma dalību ES dabīgu produktu logo radīšanā. Žūrija pirmajā vērtēšanas kārtā izvēlējās 100 labākos, tagad palikuši trīs , viens no kuriem jāizvēlas mums. Viens no šiem trim finālistiem reprezentēs ES sertificētu bioprodukciju! :)

Lai nobalsotu, apmeklējiet šo vietni.

 
Bioproduktu marķējums Drukāt E-pasts:
Ekoprodukti - Marķējumi

{jcomments on}Kā tad atšķirt bioproduktus?

Daudzām valstīm marķējums atšķirās. Taču visus vieno kopēja doma - šāds marķējums drīkst būt produkcijai, kuras izejvielas ražotas ievērojot bioloģiskās lauksaimniecības standartus. Tālab šī marķējuma esamība ir galvenā atšķirība starp tradicionālo un bio produkciju. Standartu ievērošanai seko neatkarīgas institūcijas un tikai reģistrēti ražotāji, kuri strādā saskaņā ar bioloģiskās ražošanas standartiem, drīkst izmantot šo marķējumu.

Daudzi marķējumi ir pieņemti par standartu valsts līmenī, taču sastopami arī konkrētu savienību pieņemti. Ja produkts marķēts kā BIO, tas nozīmē, ka ražotājam un pārstrādātājam jābūt sertificētam.

Šis saraksts nav pilnīgs un neatspoguļo visus izmantotos logo.

Starptautisks bioprodukta marķējums.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas ekoproduktu logotips? Drukāt E-pasts:
Ekoprodukti - Marķējumi

Latvijas ekoproduktsPreču zīme "Latvijas  Ekoprodukts"pieder Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijai. Lai šo zīmi iegūtu, produkta ražotājam ir jāsaņem akreditētas institūcijas sertifikāts, jānoslēdz līgums ar Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības organizāciju apvienību par zīmes lietošanu. "Latvijas Ekoprodukta" zīmi ir tiesīgi lietot tikai atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības noteikumiem sertificēti ražotāji.

 

Saite uz avotu.