Mājas | Bērniem | Pāris vārdu par veselīgu ēšanu un bērniem.
Šobrīd tiešsaitē ir 26 viesi 
Pāris vārdu par veselīgu ēšanu un bērniem. Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Bērniem

Minesotas universitātes pētnieki ziņo par pētījumu, kurš veikts aptaujājot 667 jaunos pusaudžus pirms padsmit gadu vecuma un piecus gadus vēlāk. Rezultāti tika publicēti žurnāla “Journal of Nutrition Education and Behavior” Marta/Aprīļa izdevumā.

Pētijumā noskaidrots, ka tie pusaudži, kuri ietur tā dēvētās “regulārās ģimenes maltītes”, izkopj veselīgākus ēšanas ieradumus, lietojot uzturā vairāk šķiedrvielu, dārzeņu un vērtīgu uzturvielu.

“Šo pētījumu analīze, salīdzinot datus ar citu pētījumu secinājumiem, parāda, ka regulāras kopējas ģimenes maltītes ir ieguvums veselībai,” saka pētnieks un dietologs Teri L. Burgess-Champoux. “Šo ēdienreižu nozīmīgums bērna attīstības periodā jāuzsver vecākiem un skolotājiem.

Piecu gadu starplaikā starp aptaujām kopējo maltīšu skaits nokrities no 60% 12 – 13 gadu vecumā līdz 30% 17 – 18 gadu vecumā.

Tiem pusaudžiem kuri turpinājuši ieturēt kopējas ēdienreizes visu šo laiku ir izstrādājusies labāka diēta un ēšanas ieradumi, taču arī viņiem vajadzētu pievērst vairāk uzmanības augļiem, pilngraudu uzturam un dārzeņiem.

P.S.

Mēs – vecāki, esam atbildīgi par to, kādi ēšanas ieradumi izstrādājas mūsu bērniem. Bērnu neēd paši, mēs viņus barojam. Vēl svarīgāk, viņi kopē mūsu uzvedības modeli. Ja mēs ēdam mēslus, arī viņi ēdīs mēslu. Ja mēs pārcepam barību, arī viņi pārceps. Viņi “uzķer” to, kas mums patīk vai nepatīk, vai mēs raucam degunu vai bez apdomas stumjam mutē visu, kas pagadās...

Ko jūs mācāt saviem bērniem?

Avots {jcomments on}