Mājas | Bērniem | Kāpēc izvēlēties dabīgās autiņbiksītes?
Šobrīd tiešsaitē ir 22 viesi 
Kāpēc izvēlēties dabīgās autiņbiksītes? Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Bērniem

Aizvien vairāk ģimeņu saviem bērniem izvēlas lietot dabīgās autiņbiksītes. Ne tikai tas, ka tās ir ražotas no bio-kokvilnas un tāpēc ir maigākas bērna ādai, tās ir arī vairāk šķidrumu absorbējošas nekā tradicionāli apstrādāta kokvilna. Turklāt tās ir draudzīgas videi. Lietojiet sava augošā bērna ādai pašu labāko!

Interneta veikalā www.naturbaby.lv Jūs varat iegādāties Zviedrijā ražotās autiņbiksītes. Kompāniju Imse Vimse AB 1988. gadā nodibināja Mērija Valleberga (Marie Walleberg), kurai radās ideja ražot mazgājamās, dabīgās autiņbiksītes, kad viņai piedzima meitiņa, kura cieta no dažādu parasto autiņbiksīšu izsitumiem. Turklāt ražojot mazgājamās autiņbiksītes, Mērija saprata, ka tādā veidā var ieekonomēt naudu. {jcomments on}

 

Viņas galvenā biznesa koncepcija: ražot mazgājamās auduma autiņbiksītes, turklāt vienlaicīgi rūpējoties par savu bērnu, apkārtējo vidi, kā arī ieekonomējot naudu.

Imse Vimse pastāvīgi cenšas izmantot tikai videi draudzīgus tekstilizstrādājumus. Imse Vimse produkcija ir ražota no organiski audzētas kokvilnas, tādēļ produkti ir apzīmēti ar Organiskās kokvilnas simbolu.

Viena no Imse Vimse koncepcijām ir kļūt par organiski domājošu kompāniju. Viņu mērķis ir kļūt par dabai visdraudzīgāko kompāniju šajā jomā. Tādēļ Imse Vimse sadarbojas tikai ar tiem ražotājiem, kuri atbilst attiecīgajiem kvalitātes un  apkārtējās vides standartiem (ISO9001:2000 un ISO14001:1996), kuriem ir Starptautiskās Inspekcijas & Sertificējošās iestādes (*SKAL, International Inspection & Certification Organisation) sertifikāts un Starptautiskās dabīgo tekstilizstrādājumu savienības sertifikāts (IVN, International Association Natural Textile Industry). Imse Vimse produkcija ir ieguvusi dažādus apbalvojumus un ir guvusi starptautisku atzinību. Viņu devīze ir: auduma autiņbiksītes, kas ērti lietojamas, dabai draudzīgas un modernas.

Fox Fibre®

Viņu jaunums ir Fox Fibre®, kuru viņi sāka izmantot jaunajā kolekcijā. Fox Fibre® ir ekskluzīva bio-kokvilna, kuru jau audzējot iegūst īpašu nokrāsu – tā nav krāsota! Šī krāsa mazgājot kļūst tumšāka un audums ir daudz izturīgāks nekā parastajai kokvilnai.  Amerikas indiāņi audzēja šo īpašo kokvilnu no neatminamiem laikiem.

Kopš 1979. gada amerikāņu izgudrotājs Sallijs Foks (Sally Fox) attīstīja ekoloģisku un dzīvotspējīgu metodi kā izaudzēt kokvilnu lielākos mērogos. Tā rezultāti ir - Fox Fibre®.

Dabīgi, ka Imse Vimse koncentrējas uz rūpēm par bērniem un apkārtējo vidi. Fox Fibre® ir perfekts tādēļ, ka tā šķiedra ir ļoti mīksta, bez ķīmiskiem piejaukumiem un draudzīga apkārtējai videi. Fox Fibre® kokvilna ir viena no labvēlīgākajām jūsu bērnu apģērbam.

Kāpēc auduma autiņbiksītes ir labākās par vienreizlietojamām autiņbiksītēm?

Auduma autiņbiksītes ir vienīgās elpojošās autiņbiksītes. Tās pilnībā ir dabīgas, jo nesatur nekādus gēlus vai ķimikālijas, lai absorbētu šķidrumu, tām piemīt tikai auduma dabīgā absorbētspēja, kas ir draudzīga mazuļa ādai. Bio-sairstošie ieliktnīši palīdz mitrumam izsūkties cauri, bet nepieļauj tam noplūst atpakaļ, tādēļ Jūsu mazuļa dibentiņš būs sauss.

Mīkstās, gaisu caurlaidīgās autiņbiksītes tiek ražotas no ekoloģiskas kokvilnas, kas ir visdabiskākais un patīkamākais materiāls Jūsu mazuļa ādai. Auduma autiņbiksītes tiek lietotas gadu tūkstošiem, bet vienreizlietojamās autiņbiksītes ir pieejamas salīdzinoši īsu laiku. Pētījumi rāda, ka ķimikālijas, kas tiek lietotas vienreizlietojamo autiņbiksīšu ražošanā, maziem bērniem var veicināt astmas attīstību un var novest pie samazinātas fertilitātes tālākajā dzīvē. (avots: Acute Respiratory effects of Diapers Emissions Archives of Environmental Health, October 1999. Dangerous diapers, Expressen 11th October, 2000.)

Vai tās ir ērti lietot?

Auduma autiņbiksītes ir daudz vieglāk lietot nekā Jūs domājat. Tagad ar bio-sairstošajiem ieliktnīšiem būs mazāk netīrumi. Autiņu mērcēšana un vārīšana ir pagātnē.

Kādas izmaksas?

Auduma autiņbiksītes izmaksās būtiski mazāk nekā vienreizlietojamās autiņbiksītes, lai arī kādas Jūs izvēlētos. Ietaupījums būs vēl lielāks, jo šīs pašas autiņbiksītes Jūs varēsiet izmantot arī nākamajam mazulim.

Vai Jūs zināt, ka ....?

  • Lietojot auduma autiņbiksītes nevis vienreizlietojamās autiņbiksītes, Jūs ietaupāt aptuveni 600 Ls pirmajam bērnam un aptuveni 800 Ls otrajam bērnam, ja izmantojat tās pašas autiņbiksītes otrajam bērnam.
  • Lai saražotu vienreizlietojamās autiņbiksītes, tiek patērēta 3.5 reizes lielāka enerģija nekā, lai saražotu dabīgās autiņbiksītes.
  • Lai vienreizlietojamās autiņbiksītes pilnībā sadalītos, ir nepieciešami pat 200-500 gadi.
  • Piemēram, Lielbritānijā aptuveni 3 biljoni autiņbiksīšu tiek izlietotas un izsviestas. Ap 90% no tām nonāk izgāztuvē.
  • Vidēji vienam bērniņam autiņbiksītes tiek nomainītas aptuveni 5000 reižu pirms viņš sāk izmantot podiņu.
  • Anglijā tas izmaksā aptuveni 1000 mārciņas, lai iegādātos ~ 5000 autiņbiksīšu.

Rūpējoties par vidi tagad, Jūs rūpējaties arī par vidi, kurā dzīvos Jūsu mazulis.

(avots: www.modernbaby.co.uk)

*SKAL – sīkāk informāciju var iegūt http://www.agricultureinformation.com/mag/?p=2280

Rakstu sagatavoja: bērnu preču interneta veikals www.naturbaby.lv

Mēs esam par to, lai mūsu ģimenēs augtu veseli un laimīgi bērni!